top of page

 

                   ANTI AGING
Yapılan araştırmalara göre cildi en fazla yaşlandıran unsurun güneş ışınlarından sonra yastık kılıfları olduğu görülmüştür. Hayatımızın üçte birini geçirdiğimiz uyku sırasında yüzümüz ile direkt temas eden koton, polyester vb. yastık kılıfları cildi kurutmakta, sert ve pürüzlü yapılarıyla cildi yıpratmaktadır. Kuruyan cilt daha hızlı yaşlanmaktadır. Tamamen saf ipek ürünler kullanmak cilt yıpranmalarının ve yüzde çizgilerin oluşmasını engeller.

       CİLT NEMLENDİRMESİNİ ARTTIRIR
İpek ürünlerin içerisindeki proteinler; saçınızın doğal parlaklığını korur, nem kaybetmesini önler. İpek yastığın yüzeyi saçınızın yıpranmasını, kırılmasını ve kıvır kıvır olmasını engeller. Saçlarınızın sabah kalktığınızda her zamankinden daha güzel görünmesini sağlar.

               HIPO-ALERJENİKTİR
Doğal protein yapısı ile ipek en hipo-alerjenik maddedir. Toz akarları ipek üzerinde yaşayamaz. Koton yastıkların sıcak ve nemli yapısı astım, egzama, alerjik reaksiyonları arttırmaktadır. Mayt, akar üremesi için ideal ortamlardır. İpek yapısındaki 'Sericin' isimli protein sayesinde mite, toz, küf bulundurmaz. Aynı zamanda sık dokulu yapısı nedeniyle yastıktan gelebilecek mite'lara karşı da bariyer görevi görür. 

              SICAKLIĞI DENGELER
İpek sıcaklığı düzenlemek için paradoksal bir yeteneğe sahiptir. Kışın sıcak ve yatıştırıcı hissetmek, sıcak aylarda ise serinlemek ve rahatlamak için idealdir.

               LUX BİR DENEYİM
İpek, koton yastık kılıflarına göre daha lüx bir deneyimi size sunar. Sakinleştir, duyularınıza masaj yapar ve mutlu hissettirir.

SAF İPEK BAKIMI NASIL OLMALIDIR? 

İpek ürünlerinizin ömrünü uzatmak için pH nötr sıvı deterjanla soguk suda (30°C' yi geçmeyecek şekilde) elde yıkamanızı ve doğal yollardan kurumaya bırakmanızı öneririz. 

                       ÖN HAZIRLIK

¼ Fincan beyaz sirkeyi soğuk su ile karıştırın ve ürünü 15 dakika önceden ıslatın. Bu, parlaklığın korunmasına ve ipek üzerindeki lekelerin hafifletilmesine yardımcı olacaktır.
 

              ELDE YIKAMA VE DURULAMA

Elde yıkama, ipek yıkamak için her zaman en iyi ve en güvenli yöntemdir. Ürünü ters çevirerek yıkamaya hazırlayın. Sadece aynı veya benzer renklerle yıkayın. Soğuk suyla dolu bir lavaboya veya eviyeye bir ölçek ipek deterjanı ekleyin. İpek ürününüzü suya daldırın ve sabun ve suyu eşit şekilde dağıtmak için elinizle suyu hafifçe çalkalayın. 30 dakikaya kadar bekletin. Durulama suyu artık sabunlu olmayana kadar eşyaların üzerinden soğuk su geçirin. Sıkmayın. Bunun yerine, elinizin arasında veya lavaboya doğru hafifçe bastırarak ürününüzün suyunu alın.
 

                  KURULAMA VE BAKIM

Acelesiz Kurutma: Ürünü doğal şekliyle bir kurutma rafına düz olarak yerleştirin veya kuruması için asın. Esnemeyi önlemek için ürünü askıya düzgün bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olun.

Yıkamadan sonra kırışıklıkları gidermek ve doğal parlaklığı yeniden canlandırmak için dikey buharlı ütü ile buharlayın. Bu mükemmel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır! Elinizin altında buhar makinesi yok mu? "Buhar" ayarına ayarlanmış bir ütü kullanın, ürünün üzerinde gezdirin - temas ettirmeyin.

VÉNERA OEKO-TEX Confidence in Textiles

Vénera Silk OEKO-Tex / Confidence in textiles sertifikasına sahiptir. https://www.oeko-tex.com/ sitesinden sertifika numarası olan 'BJ025 172302 TESTEX' girilerek kontrol edilebilir ya da telefonunuzdan QR kodu taratılarak sertifikaların geçerliliği öğrenilebilir.

Screen Shot 2022-04-18 at 18.17.48.png
bottom of page