top of page
Beyaz-Ipek-Kozasi-resim-899.jpg

FAYDALAR & BAKIM

 

ANTI - AGING

Yapılan araştırmalara göre cildi en fazla yaşlandıran unsurun güneş ışınlarından sonra yastık kılıfları olduğu görülmüştür. Hayatımızın üçte birini geçirdiğimiz uyku sırasında yüzümüz ile direkt temas eden koton, polyester vb. yastık kılıfları cildi kurutmakta, sert ve pürüzlü yapılarıyla cildi yıpratmaktadır. Kuruyan cilt daha hızlı yaşlanmaktadır. Tamamen saf ipek ürünler kullanmak cilt yıpranmalarının ve yüzde çizgilerin oluşmasını engeller.

CİLT NEMLENDİRMESİNİ ARTTIRIR

İpek ürünlerin içerisindeki proteinler; saçınızın doğal parlaklığını korur, nem kaybetmesini önler. İpek yastığın yüzeyi saçınızın yıpranmasını, kırılmasını ve kıvır kıvır olmasını engeller. Saçlarınızın sabah kalktığınızda her zamankinden daha güzel görünmesini sağlar.

HIPO-ALERJENİKTİR

Doğal protein yapısı ile ipek en hipo-alerjenik maddedir. Toz akarları ipek üzerinde yaşayamaz. Koton yastıkların sıcak ve nemli yapısı astım, egzama, alerjik reaksiyonları arttırmaktadır. Mayt, akar üremesi için ideal ortamlardır. İpek yapısındaki 'Sericin' isimli protein sayesinde mite, toz, küf bulundurmaz. Aynı zamanda sık dokulu yapısı nedeniyle yastıktan gelebilecek mite'lara karşı da bariyer görevi görür. 

SICAKLIĞI DENGELER

İpek sıcaklığı düzenlemek için paradoksal bir yeteneğe sahiptir. Kışın sıcak ve yatıştırıcı hissetmek, sıcak aylarda ise serinlemek ve rahatlamak için idealdir.

LUX BİR DENEYİM

İpek, koton yastık kılıflarına göre daha lüx bir deneyimi size sunar. Sakinleştir, duyularınıza masaj yapar ve mutlu hissettirir.

SAF İPEK BAKIMI NASIL OLMALIDIR? 

İpek ürünlerinizin ömrünü uzatmak için pH nötr sıvı deterjanla soguk suda (30°C' yi geçmeyecek şekilde) elde yıkamanızı ve doğal yollardan kurumaya bırakmanızı öneririz. İpek hassas bir kumaştır ve ona ne kadar iyi bakarsanız, size o kadar çok bakar. 22 Momme İpek ürünümüz çamaşır makinasında yıkanabilir.

ÖNERİYORUZ

  • Yıkama işlemi yapılırken dış yüzeyi iç tarafa gelecek sekilde ters çevirin ya da ipek kese içerisinde çamaşır yıkama makinasına yerleştirin.

  • İpek deterjanı kullanın.

  • 30°C 'yi geçmeyecek şekilde çamasır makinası kullanın.

  • Tamburlu Kurutma Makinasında kurutma yapılması ipeğe zarar verecektir. Doğal yollar ile kurumaya bırakılmasını öneriyoruz.

  • İpek çabuk kırışabilen bir kumaştır. İpek tokalarınızı ve uyku maskelerinizi ilk aldığınız günkü gibi kullanmak için belirli aralıklarla dikey buharlı ütülerden (Steam) faydalanabilirsiniz. Ütünün ürüne değmemesi, sadece buharın yaklaştırılması gereklidir.

  • İpek kumaşın gerçek olduğunu anlamanın bir cok yolu olsa da, en kolayı küçük bir parça kumaşı yakmaktır. Gerçek ipek yakıldıkan sonra tamamen küle dönüşür. Saç yanığı gibi bir koku ortaya çıkar. Kurumuş bir yaprak yakmaya benzetilebilir. İpek yerine en fazla kullanılan iki taklitçi kumaş olan saten ve polyesterde ise küllere dönüşüm olmaz, yakılan yerde plastik küçük baloncuklar oluşur ve plastik bir koku bırakır.

VÉNERA OEKO-TEX Confidence in Textiles

Vénera Silk OEKO-Tex / Confidence in textiles sertifikasına sahiptir. https://www.oeko-tex.com/ sitesinden sertifika numarası olan 'BJ025 172302 TESTEX' girilerek kontrol edilebilir ya da telefonunuzdan QR kodu taratılarak sertifikaların geçerliliği öğrenilebilir.

Screen Shot 2022-04-18 at 18.17.48.png
bottom of page